СпортВИЖ ВСИЧКИ

Ботев Пловдив победи Берое с 2:1

18 септември 2021 | 09:17

Снимка: botevplovdiv.bg

Пловдив. Футбол: Отборът на Ботев (Пловдив) победи Берое с 2:1. Головете в мача паднаха през второто полувреме. Емануел Току в 70-та минута изведе „канарчетата“ напред, а Па Конате в 85-та минута вкара за 2:0. Александър Цветков от отбора на Берое отбеляза почетно попадение за гостите в добавеното време.

Преди началото на срещата Тодор Неделев получи фланелка за своя мач номер 200 в елита на България.

Успехът днес прати "канарчетата" временно на първото място с актив от 17 точки. Втори е Лудогорец с 15 точки, но и с три мача по-малко. Славия пък е трета с 14 точки и мач по-малко от пловдивчани.

По-рано Локомотив Пловдив победи като гост Царско село с 2:0, а Арда победи Пирин Благоевград с 3:0.

В събота от 17:30 часа играят Черно море и Локомотив София, а от 19:45 часа Левски и ЦСКА 1948.