СпортВИЖ ВСИЧКИ

Томова започна с победа участието си в турнира във Валенсия

15 септември 2021 | 17:40

Снимка: wtatennis.com

Валенсия. Виктория Томова, която от тази седмица отново е първа ракета на България при дамите, започна с победа участието си на ITF турнира във Валенсия. В мач от първия кръг световната №115 преодоля квалификантката Гуимар Маристани (№394) след 6:4, 7:6(4) в мач, продължил 2 часа и 1 минута.

Във втори кръг българката, която четвърта поставена в схемата, ще играе срещу участващата с уайлд кард представителка на домакините Ан Минтеги дел Олмо.

За Томова това бе първи мач след US Open, където влезе в основната схема като „щастлива губеща“, а в нея загуби в три сета от Лорън Дейвис. Към момента тя е сред заявените за квалификациите на Индиън Уелс като дори е на една позиция от това да бъде поставена в тях.