СпортВИЖ ВСИЧКИ

Ботев Пловдив победи като гост след обрат във Враца

08 април 2021 | 19:43

Снимка:

Враца. Ботев (Пловдив) постигна изключително ценна победа като гост на съименника си Ботев (Враца) и спечели с 2:1 първия мач от 23-ия кръг на футболната efbet Лига.

Двата отбора, замесени в битката за оцеляване, преди срещата бяха разделени от само 3 точки, а освен това имаха редица кадрови проблеми заради контузени и заразени с коронавирус футболисти. Не само играчи от двата лагера са с положителни тестове, но и наставникът на гостите Азрудин Валентич.

Голмайстори станаха Валери Домовчийски в 23-ата минута за домакините, Джонатан Перейра изравни две по-късно и Мите Цикарски в 77-ата минута.

Така Ботев (Пд) вече има 24 точки, с 6 повече от врачани, които останаха на предпоследна позиция и в серия от три загуби след треньорската рокада и пристигането на Веселин Великов.