СпортВИЖ ВСИЧКИ

Челси победи Нюкасъл като гост с 2:0 и оглави класирането

21 ноември 2020 | 16:45

Снимка: chelseafc.com

Нюкасъл. Челси спечели с 2:0 визитата си на Нюкасъл Юнайтед в първия мач от деветия кръг на Висшата лига. Двата гола за „сините” паднаха през двете полувремена, като първо Федерико Фернандес си вкара автогол в 10-ата минута, а в 65-ата Тами Ейбрахам удвои актива за отбора на Франк Лампард.

Успехът прати „сините” на върха във временното класиране на Англия с 18 точки, колкото има и Лестър Сити с по-лоши показатели, но и мач по-малко.

Това е седма "чиста" мрежа за вратаря на Челси Едуар Менди в десетте му изиграни мача с екипа на новия си отбор, след трансфера от френския Рен.

От 17:00 часа е срещата Астън Вила – Брайтън.

Дербито на деня е от 19:30 часа в Лондон, където Тотнъм приема вицешампиона Манчестър Сити, а един срещу друг отново ще се изправят старите познайници Жозе Моуриньо и Хосеп Гуардиола.

Последният мач за днес е с начален час 22:00 и противопоставя Манчестър Юнайтед на Уест Бромич Албиън.