СпортВИЖ ВСИЧКИ

Ливърпул победи Арсенал с 3:1

29 септември 2020 | 08:48

Снимка:

Футбол. Ливърпул продължи отличното си представяне от началото на сезона. Мърсисайдци записаха трета победа в новата кампания, след като надделяха с 3:1 над Арсенал на “Анфийлд”. Отборът на Юрген Клоп имаше огромно предимство през целия мач, но гостите поведоха в 25-ата минута след гол на Лаказет. Шампионът на Англия отговори секунди по-късно, когато Мане изравни, а след няколко минути вече водеше след попадение на Анди Робъртсън. Малко преди края новото попълнение Диого Жота отбеляза първия си гол за клуба. Португалецът се появи в игра в 80-ата минута и това беше първият му мач с екипа на Ливърпул във Висшата лига. Мърсисайдци са с пълен актив от 9 точки, а вече нямат загуба като домакин в първенството в 61 поредни мача. За Арсенал това бе първа загуба през новата кампания, след като тимът стартира с два успеха.