ОбществоВИЖ ВСИЧКИ

Предстоящи събития в страната за 1 юли (Агенция „Фокус“)

30 юни 2020 | 18:56

Снимка:

***
София.
От 09.00 часа ще се проведе редовно заседание на Народното събрание.
***
София.
От 10.00 часа ще се проведе редовно заседание на Министерски съвет.
***
София.
От 12.00 часа кметът на София Йорданка Фандъкова ще провери работата по рехабилитация на бул. “България“ ( ул. „Даскал Стоянпопандреев“) между Околовръстен път и кв. „Бояна“.
***
София.
От 09.30 часа Специализираният наказателен съд ще гледа делото за длъжностно присвояване в особено големи размери срещу Магдалена Иванова, Анна Ланкова, Димчо Митев и Младен Младенов.
***
София.
От 10.00 часа Специализираният наказателен съд ще гледа делото за организиране и ръководене на организирана престъпна група срещу Никола Георгиев, Първан Славчев, Манчо Ковачев и Наде Бенова.
***
София.
От 10.30 часа в парковото пространство на НСА заместник-кметът на Столична община доц. д-р Тодор Чобанов и ректорът на Академията ще засадят 20 дръвчета в рамките на Младежка еко кампания „София – зелен град и европейска столица на спорта“.
***
София.
От 11.00 часа Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Цветелин Цветанов, Тихомир Вълчев, Пламен Ангелов, Емил Иванов, Венцислав Генов, Соня Христова, Цветелина Дойчинова и Цецка Димитрова.
***
София.
От 11.00 часа в Националния пресклуб на БТА ще се проведе пресконференция на Коалицията за медийна грамотност на тема „Дистанционното обучение и уменията по медийна грамотност – проучване сред учители и ученици“.
***
София.
От 12.00 часа в Министерството на образованието и науката ще се проведе пресконференция, на която ще бъдат представени обобщените резултати от Националното външно оценяване за учениците в VII клас.
***
София.
От 13.00 часа Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Божидар Кузманов, Иван Терзийски, Георги Иванчев, Тодор Славов, Радослав Димитров, Димитър Николов, Данаил Петков, Николай Иванов, Силви Николаев и Марчо Марков.
***
София.
От 13.30 часа Специализираният наказателен съд ще гледа делото за организиране и ръководене на организирана престъпна група срещу Пламен Ганев, Ердинч Хаджиев и Костадин Костадинов.
***
София.
От 13.30 часа в заседателната зала в сградата на Висшия съдебен съвет, ул. „Eкзарх Йосиф” № 12 Прокурорската колегия на ВСС ще проведе заседание.
***
София.
От 14.00 часа Специализираният наказателен съд ще гледа делото за образуване и ръководене на организирана престъпна група срещу Георги Димитров, Стойчо Димитров, Минчо Мизюрски, Теодор Станулов, Радослав Русев и Стефан Славков.
***
София.
От 14.30 ч. в зала 134 на Народното събрание на пл. „Княз Александър I“ №1 Комисията по образованието и науката ще проведе заседание.
***
София.
От 14.30 ч. в зала 3 на Народното събрание на пл. „Княз Александър I“ №1 Комисията по външна политика ще проведе заседание.
***
София.
От 14.30 ч. в зала 142 на Народното събрание на пл. „Княз Александър I“ №1 Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта ще проведе заседание.
***
София.
От 14.30 ч. в зала 356 на Народното събрание на пл. „Княз Александър I“ №1 Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения ще проведе заседание.
***
София.
От 14.30 ч. в зала 1 на Народното събрание на пл. „Княз Александър I“ №1 Комисията по труда, социалната и демографската политика ще проведе заседание.
***
София.
От 15.00 часа председателят на КЕВР доц. Иван Иванов ще обяви решенията на регулатора за цената на природния газ за месец юли посредством онлайн излъчване на интернет страницата на комисията.
***
София.
От 15.30 ч. в зала 130 на Народното събрание на пл. „Княз Александър I“ №1 Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове ще проведе заседание.
***
София.
От 18.00 часа ще се проведе бдение пред Българската национална телевизия във връзка с предаването „Вяра и общество“.
***
София.
От 19.00 часа в Joy Station на ул. Акад. „Стефан Младенов” N3 ще се проведе единадесетата Официалната церемония за връчване на Наградите на Фондация „Стоян Камбарев“.
***
София.
От 20.30 часа . ще бъде официално открита новата сцена „На стълбите“ - на открито, пред Театър “София”.
***
Бургас.
От 11.00 часа в зала „Петя Дубарова” на Културен център „Морско казино” ще се проведе пресконференция на тема „Лято 2020: Да свалим розовите очила”, организирана от Регионалната туристическа камара.
***
Бургас.
От 17.30 часа в НЧ „Просвета 1927“ в кв. „Долно Езерово“ ще се проведе пресконференция по проект „Намаляване на замърсяването на атмосферния въздух с фини прахови частици.
***
Бургас.
От 20.30 часа на открита сцена „Охлюва“ ще се проведе официално откриване на седмата фотоизложба на Стефан Диомов „Светът в 24 кадъра“, която ще бъде подредена по алеята пред Културен център "Морско казино".
***
Варна.
От 11.00 часа в пункт за базиране Варна ще бъде открит новият Военноморски координационен елемент.
***
Варна.
От 14.00 часа в Дом на архитекта, на ул. „Мусала” 10 ще се състои пресконференция относно Информационния регистър на недвижимото културно наследство на Варна.
***
Варна.
От 18.00 часа в зала Пленарна на Община Варна ще бъде представена книгата „Обща теория на Образованието” – Системи и модули.
***
Пловдив.
От 09.00 часа в зала 10 Окръжен съд – Пловдив ще гледа делото срещу подсъдимия Й.Ф.
***
Пловдив.
От 09.00 часа в зала 1 Окръжен съд – Пловдив ще гледа делото срещу подсъдимия И.К.
***
Пловдив.
От 10.00 часа ще се състои церемония за рязане на лента на обект Г1 - Благоустрояване, озеленяване, паркоустройство, изграждане на детски площадки по южния бряг на р. Марица.
***
Пловдив.
От 10.15 часа ще се състои церемония за рязане на лента на обект Г4 - Рехабилитация и реконструкция на тротоари по бул. „6-ти септември” в участъка от бул. „Цар Борис III Обединител” до бул. „Източен”, въвеждане на енергоспестяващо улично осветление, озеленяване и благоустрояване на прилежащите му зелени площи.
***
Пловдив.
От 10.30 часа ще се състои церемония за рязане на лента на обект Г6 - Благоустрояване и озеленяване, рехабилитация и социализация, изграждане на детски площадки и на спортни площадки в междублокови пространства в УПИ I – комплексно жилищно строителство и УПИ III – комплексно жилищно строителство, търговия, услуги, клубове и зеленина.
***
Пловдив.
От 10.45 часа ще се състои церемония за рязане на лента на обект Г9 - Реконструкция и рехабилитация на улици и прилежащите им тротоари и въвеждане на енергоспестяващо улично осветление на следните улици в гр. Пловдив, Първа градска част – север: ул. „Асен Златаров”, ул. „Хеброс”, ул. „Панайот Пипков”, ул. „Калофер”, ул. „Хъшовска”, ул. „Артилерийска”, ул. „Никола Сапунов”, ул. „Весела”, ул. „Тополница”, ул. „Ламартин”, ул. „Лютиче”.
***
Пловдив.
От 10.30 часа в зала 2 Окръжен съд – Пловдив ще гледа делото срещу подсъдимите Б. А. и Гр. Ал.
***
Пловдив.
От 21.00 часа в Цар Симеонова градина ще бъде дадено началото на фестивала „Лятно кино в парка“ с прожекция на филма „Завръщане“.
***
Разград.
От 10.00 часа в Художествена галерия „Проф. Илия Петров“ ще се състои церемония по награждаване на победителите в конкурса за плакат на тема „Живот без дрога“.
***
Русе.
От 13.00 ч. в Зала 1 на Областната администрация ще се проведе брифинг на председателя на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ Георги Терзийски по повод предстоящата рехабилитация на пътя Русе – Кубрат.
***
Смолян.
От 18.00 часа пред РДТ "Николай Хайтов" ще се проведе пресконференция по повод предстоящата премиера на спектакъла „Там, където не сме”.
***
Созопол.
От 17.00 часа във фоайето на Археологически музей - Созопол. кметът на общината Тихомир Янакиев ще открие бюст-паметник на проф. Божидар Димитров.
***
Търговище.
От 10.00 ч. в Регионална библиотека „Петър Стъпов“ ще се проведе литературно четене по повод 75 г. от появата на Пипи Дългото чорапче.
***
Харманли.
От 09.30 часа Негово Високопреосвещенство Старозагорския митрополит Киприан ще отслужи света литургия в храм „Св. Иван Рилски“.