СпортВИЖ ВСИЧКИ

Рейли Опелка с първа победа за сезона

14 февруари 2020 | 12:46

Снимка: ATP Tour

Ню Йорк. Рейли Опелка даде успешен старт на защитата на титлата си от турнира в Ню Йорк. Американецът се класира за 1/4-финалите след успех 6:4, 6:4 над Йошихито Нишиока, като за победителя това бе първи успех през сезона, след като записа ранни отпадания в Аделаида и на Australian Open. 22-годишният тенисист реализира по един брейк във всеки сет и приключи за 76 минути. Следващият съперник на Опелка е Джейсън Джънк, който надигра Камерън Нори с 6:4, 6:4.

В друг мач Джордан Томпсън отстрани Джон Иснър 7:6(2), 6:7(3), 6:3 и така подобри баланса си на 1-3 срещу американеца. 25-годишният тенисист продължава на 1/4-финал срещу Андреа Сепи.

Кореецът Сонуо Куон постигна най-голямата победа в кариерата си като отстрани втория поставен Милош Раонич със 7:6(4), 6:7(4), 6:4 за два часа и половина на корта.